Manželská poradna celá ČR (zahraničí)

Manželská poradna je k dispozici pro online setkání jednotlivcům z páru, příp. po celé ČR a zahraničí přes službu Skype či po telefonu. Jestliže se v manželství necítíte dobře, přibývají hádky, konflikty, krize, objevila se nevěra a neumíte tyto situace řešit a posunout se v nich, nerozumíte si nebo máte pocit, že jste se vzájemně odcizili, možná uvažujete, že navštívíte manželskou poradnu. Předtím než se mě rozhodnete navštívit, se na chvíli zastavte a přečtěte si, co můžete očekávat. Čím lepší bude vaše představa o návštěvě, tím kvalitněji se na ni můžete připravit, abyste si ze setkání odnesli co nejvíce.

S čím přijít do manželské poradny?

Setkávám se s tím, že ke mně chodí lidé, kteří povětšinou nevědí, co mají očekávat ode mě, jakož to vztahového poradce. Je vhodné si před návštěvou popřemýšlet nad tím, proč chcete manželskou poradnu navštívit a co od ní, resp. ode mě očekáváte. Na to, abyste si odnesli z návštěvy se mnou co nejvíce, si potřebujete uvědomit, jaká je vaše motivace, co vás do poradny přivádí. Popřemýšlejte si také nad tím, co byste si chtěli ze setkání odnést. Zvýšíte šanci na úspěšné vyřešení toho, co vás trápí.

Co očekávat od vztahového, manželského poradce?

Důležitost vztahového poradce, když lidé zamíří k manželské poradně, je především v tom, hledat cesty, jak manžele znovu sblížit, aby začali opět ve vztahu a v manželství spolupracovat. Sblížení manželů považuji za velice důležitou úlohu. Pokud chcete řešit hádky, krize, nevěru, příp. jakýkoliv jiný problém, který se vyskytl ve vašem manželství, potřebujete se k druhému přiblížit. Krize nepřichází jen tak sama od sebe. Každý z vás se na ni určitým dílem podílel. Vztah, manželství vždy utváří dva lidé. A někde na té cestě jste se vzájemně odcizili, rozpojili a již nejste schopni tuto situaci efektivně řešit, a pokud ji aktivně řešíte, nikam se v ní neposunujete. Vzdálenost mezi vámi je natolik velká, že potřebujete někoho, kdo vám pomůže se k sobě přiblížit, vnese vám do vaší situace potřebný nadhled. Manželská poradna může být pro vás v tento moment tím správným řešením.

Vztahový poradce vás nesoudí

Pokud je vaše motivace k tomu, že se chcete seznámit s manželskou poradnou jen proto, že potřebujete někoho, kdo vás rozsoudí, pak se toho u mě nedočkáte. Nejsem soudcem vašeho manželství. Jsem člověk, který aktivně naslouchá každé straně a nehodnotím činy a skutky jednotlivých partnerů. Dívám se mnohem více do hloubky tam, kam sami nemůžete vidět. Hledám na pozadí rozpory, vnitřní konflikty, procesy, které v poradně společně rozkrýváme vzájemným rozhovorem. Zlepšuji atmosféru ve vztahu, abyste jeden druhému byli schopni naslouchat, pokud jste to doposud neuměli či přestali dělat. Společně hledáme řešení, jak naplňovat vzájemné potřeby v manželství, abyste se ještě více neoddalovali. Postupně se začnete učit i novým vztahovým dovednostem, které podpoří to, s čím jste za mnou přišli.

Jak pracuji jako vztahový, manželský poradce?

Pokud chcete napravit vaše manželství, je důležité, aby se na nápravě podíleli oba dva. Jako manželský či vztahový poradce jsem zástupcem vašeho vztahu. Jinými slovy se dá říci, že nezastupuji ani jednu, ani druhou stranu, ale váš vztah jako takový. S manželskou poradnou přichází i řešení, kdy hledáme ty procesy, které povedou ke vzájemné spokojenosti obou dvou v manželství.

Chcete vyřešit váš problém či krizi v manželství?

Budete muset přijmout fakt, že budeme pracovat v rámci manželské poradny s takovými postoji, kdy je důležité umět ustoupit a na chvíli dát stranou svoje potřeby a zaměřit se na potřeby svého partnera. Schopnost udělat kompromis, společně se bavit o věcech, které jsou pro vás těžké a složité, otevřenost a skutečný zájem, to vše urychluje zklidnění celé situace a uklidnění celkové atmosféry v manželství a vztahu. Snadněji se budete posunovat vpřed. A to za to rozhodně stojí!